Przygotowanie do instalacji

Home / Kotły kondensacyjne / Przygotowanie do instalacji

Przygotowanie do instalacji

Witam ponownie

W ostatnich dniach pojawił się u mnie instalator ( dowiedziałem się, że jest to serwisant Aristona) w celu przeprowadzenia oględzin technicznych możliwości montażu pompy i zakresu przeróbek dotychczasowej instalacji.

Ku mojemu zadowoleniu dowiedziałem się, że przeróbki związane z adaptacją”starej” instalacji do pompy ciepła nie będą duże (wszystkie urządzenia w mojej kotłowni są praktycznie na gwarancji). Instalator stwierdził, że aktualnie posiadam podobny gabarytowo zasobnik wody do pompy ciepła i że mam obecnie takie same podejścia  przyłączy jakie będą potrzebne do pompy a także zbiornik ciśnieniowy i zawór bezpieczeństwa, które to również wymagane są do montażu pompy ciepła. Fachowiec powiedział, że nie będzie również problemu z podłączeniem pompy cyrkulacyjnej którą aktualnie mam zamontowaną, ponieważ w pompie ciepła jest specjalne przyłącze do cyrkulacji-(cyrkulacja to moim zdaniem dobra sprawa, woda ciepła jest od razu po odkręceniu baterii prysznicowej).

Natomiast jeśli chodzi o zasilanie prądowe pompy, to też nie będzie najmniejszego problemy ponieważ gniazdko elektryczne mam zamontowane tuż przy zasobniku. Do tej pory nie było ono wykorzystywane, ale przewidziałem je tam, ponieważ liczyłem się z tym , że być może w przyszłości wykorzystam je do podłączenia grzałki elektrycznej bo zasobnik na wodę jest do tego przystosowany. Oczywiście gniazdko ma zabezpieczone wyłącznikiem różnicowoprądowym, ale to teraz chyba standard. Zaopatrzyłem się już w miernik zużycia prądu (można kupić za parę złoty), podłącz się go do gniazdka i do tego odbiornik czyli w tym przypadku pompę ciepła- pokazuje zużycie prądu kw. z doświadczeń znajomych, którzy mają pompy ciepła wynika że koszty energii elektrycznej są na niskim poziomie. Jak już sam doświadczę dam znać jak to wygląda. Pytałem również instalatora jak ma się sprawa zasysania pompy powietrznej powietrza ciepłego i wypuszczania przez nią już zimnego powietrza. Dostałem odpowiedz, że mam dużą kotłownie i że z powietrzem zasysanym nie będzie problemu, pompa może ssać powietrze z kotłowni, ewentualnie można zrobić otwór w ścianie zewnętrznej, natomiast zimne powietrze można wpuszczać do garażu sąsiadującego z kotłownią. Ciekawy jestem jak będzie z tym zimnym powietrzem, bo chodzi mi po głowie żeby zrobić dziurę w stropie i wykorzystać je jako klimę. Niebawem ma być montaż, na pewno podzielę się uwagami. zapraszam do kolejnego wpisu.

Mariusz

Ostatnie wpisy
Skontaktuj się z nami:

Napisz wiadomość

Nie czytelne? Zmien teks. captcha txt
912_nuos_primo_nanna przygotowanie