Montaż kotła gazowego Genus Premium EVO 24FF i uruchomienie

Home / Kotły kondensacyjne / GENUS PREMIUM EVO 24 FF - dwufunkcyjny / Montaż kotła gazowego Genus Premium EVO 24FF i uruchomienie

Montaż kotła gazowego Genus Premium EVO 24FF i uruchomienie

Witam!

Dziś kolejny wpis pokazujący postęp montażu kotła Genus Premium EVO 24FF.

W piątek, 25 września o godzinie 9:00 rano pojawił się u mnie w mieszkaniu instalator Pan Jarosław wraz dwoma pracownikami – montażystami z firmy Ariston, którzy w ciągu pięciu godzin poradzili sobie w sposób bezbłędny z montażem kotła.

W przeddzień montażu Pan Jarosław dostarczył kocioł, który po rozpakowaniu okazał się uszkodzony, na obudowie znajdowało się kilka wgnieceń. Na szczęście Pan Jarosław zareagował błyskawicznie,  zadzwonił do firmy Ariston, przedstawił problem i w przeciągu kilku dni osłona zostanie wymieniona na nową.

Panowie zaczęli od dokładnych pomiarów i przymierzenia kotła. Trudność polegała na tym, że kocioł trzeba było idealnie dopasować do wcześniej przygotowanej instalacji gazowej oraz CO i CWU.

Następnie kocioł został powieszony i podłączony do instalacji CO i CWU, zaworu gazu oraz do przewodu kominowego.

Wreszcie kocioł zawieszono na ścianie w kuchni, podłączony i prawie gotowy do działania! Już nie mogłem się doczekać pierwszego uruchomienia i sprawdzenia jego możliwości! Jednak zanim to nastąpiło, instalatorzy musieli jeszcze skalibrować kocioł i wprowadzić niezbędne dane, aby urządzenie prawidłowo i bezbłędnie funkcjonowało. Na szczęście to już trwało tylko chwilę i nie stanowiło żadnego problemu dla profesjonalistów z firmy Ariston!

Szybka próba kaloryferów i ciepłej wody. Wszystko działa perfekcyjnie. Kocioł pracuje bardzo cicho, w codziennym zgiełku panującym w kuchni jest niesłyszalny, dzięki czemu jest komfortowy. Wyświetlacz i najważniejsze przyciski sterujące temperaturą wody bieżącej i kaloryferów oraz wybór opcji „ciepła woda”/”ciepła woda” i „CO” są w widocznym miejscu, łatwo dostępne, pod ręką. Za to reszta przycisków sterujących oraz barometr są dyskretnie ukryte pod klapką, którą płynnie się otwiera po jej naduszeniu.

Ogólny wygląd kotła jest bardzo estetyczny, jest koloru białego, dzięki czemu bardzo dobrze komponuje się w  mojej kuchni nie rzucając się za bardzo w oczy.

Na drugi dzień po montażu kotła przyjechali kominiarze, którzy sprawdzili prawidłowość podłączenia kotła do wcześniej przygotowanej instalacji kominowej i wydali opinię z wyników przeprowadzonych oględzin (ekspertyzy urządzeń ogrzewczo-kominowych), że kocioł  typu turbo oraz wentylacja kuchni zostały prawidłowo podłączone, zgodnie z wydaną opinią oraz projektem.

Teraz nie pozostaje mi nic innego, jak poddać go próbie i podzielić się z Państwem moimi subiektywnymi jak i obiektywnymi odczuciami związanymi z korzystaniem z mojego nowego kotła.

Pozdrawiam!

DSCF9335

DSCF9343
DSCF9351DSCF9354
DSCF9366
DSCF9376

DSCF9385

DSCF9396

DSCF9349

DSCF9360

DSCF9361

 

 

 

 

 

 

 

 

DSCF9364DSCF9370DSCF9373

 

 

 

 

 

 

 

 

DSCF9388DSCF9394DSCF9386

 

 

 

 

 

 

 

DSCF9407 DSCF9405

 

 

Ostatnie wpisy
Skontaktuj się z nami:

Napisz wiadomość

Nie czytelne? Zmien teks. captcha txt
20150915_2018391????