O mnie

Witam.

Nazywam się Przemek i mam 38 lat. Jestem żonaty i mam dwójkę dzieci. Mieszkam w miejscowości Kobylnica w województwie Pomorskim. Pracuję w firmie handlowo-usługowej, która zajmuje się sprzedażą urządzeń grzewczych oraz wszelkiego rodzaju usługami instalatorskimi w tym zakresie.

Zdecydowałem się na zmianę zamontowanego u mnie kotła gazowego (kocioł Ariston  – otwarta komora spalania) na kocioł kondensacyjny Ariston Genus Premium System 24FF. Motywów było kilka:

1. Mój obecny kocioł powoli zbliża się do okresu „emerytalnego”, chociaż ani razu się nie zepsuł, ale lepiej dmuchać na zimne, żeby nie stanął którejś zimy,

2. Zamysł oszczędzania na rachunkach,

3. Niewielki koszt przeróbki przy wymianie kotła Ariston na Ariston.

Wybrałem kocioł 24 kW bo jego moc w zupełności wystarczy na moje potrzeby. Mieszkam w domu z lat 70 o kubaturze 230 m2.

Dom jest ocieplony styropianem 5 cm, wszystkie okna nowoczesne, ze względu na płaski dach o sporej powierzchni, w ubiegłym roku pokryłem go styropapą, aby ograniczyć „ucieczkę” ciepła.

Większą część ciepła produkowanego przez kocioł potrzebuje na c.w.u., ponieważ w domu mieszkają dwie rodziny – 9 osób – i woda ciepła jest często używana. Woda jest podgrzewana przez kocioł gazowy w zasobniku 150 l i to wystarcza.

Dodatkowo mam tez zainstalowany kocioł na drewno, który jest używany tylko przy bardzo ostrych zimach i tylko do c.o. W kotle tym palone jest tylko wieczorem jak jesteśmy w domu.

Tyle o mnie.

Ostatnie wpisy
Skontaktuj się z nami:

Napisz wiadomość

Nie czytelne? Zmien teks. captcha txt