O mnie

To jest mój pierwszy w życiu blog i nie za bardzo wiem od czego zacząć. Może od tego dlaczego podjąłem się takiego zadania, a może od… takiej sobie auto-prezentacji? Chyba tak. No to zaczynamy.

Krzysztof

Krzysztof

Mam na imię Krzysztof, urodziłem się ponad pół wieku temu w Bielsku Białej, i jeżeli ktoś twierdzi, że jestem stary to w żadnej mierze nie czuję się takim.  Wręcz przeciwnie uważam, że  praca w budownictwie przy koordynacji projektów i prac instalacyjnych, zarówno mechanicznych jak i elektrycznych utrzymuje mnie na wysokich obrotach, co nie idzie oczywiści w parze z moimi wynagrodzeniami.  Ale takie odczucie ma chyba każdy z nas i twierdzi, że za  tak ciężką i odpowiedzialną pracę mało mu płacą. Mam trójkę dorosłych dzieciaków (pewnie się obrażą za te „dzieciaki”), które są już na własnych garnuszkach i z własną receptą na życie, dlatego nie za bardzo chcą wykorzystać moją wiedzę i doświadczenie (umiejętności też). Pewnie uważają, że jestem starej daty, i nie pasuję do ich schematów. Może to jest prawdziwy powód chęci przekazania mojego doświadczenia innym, którym zależy na powiedzmy świadomych i poprawnych rozwiązaniach w zakresie doboru urządzeń grzewczych i układów instalacyjnych we własnych domach.  Dlatego przez parę miesięcy będę opisywał tutaj moje doświadczenia, spostrzeżenia, uwagi i wskazówki dotyczące wykorzystania i użytkowania kotłów kondensacyjnych (i nie tylko) ze szczególnym zwróceniem uwagi na pracę jednofunkcyjnego kotła Ariston Evo System, który będzie zamontowany w moim domu w ramach konkursu organizowanego przez firmę Ariston. Zaznaczam, że nie zamierzam nikomu tutaj kadzić i udowadniać, że ten właśnie produkt jest najlepszy, a inne są daleko w tyle, bo jestem odmiennego charakteru i jeżeli mi coś nie pasuje to mówię wprost i potrafię to udowodnić, co działa i w drugą stronę. Jeżeli coś mi się sprawdza to z uzasadnieniem tego też nie mam problemów.

 Na budowę domu zdecydowaliśmy się z żoną na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia, kupując działkę nie daleko miasta pod górami, blisko lasu i rzeki. Żeby cała rodzina czuła się swobodnie, dom miał być odpowiednio duży, to znaczy każdy będzie miał własny pokój, a i pokój dzienny z aneksem jadalnym będzie na tyle przestronny, by móc pomieścić liczną naszą rodzinę.  Ale to na dzisiaj wszystko.

W następnym  wpisie  postaram się przedstawić charakterystykę budynku i powody mojej decyzji dotyczącej wyboru źródła ciepła.

 

Ostatnie wpisy
Skontaktuj się z nami:

Napisz wiadomość

Nie czytelne? Zmien teks. captcha txt