Przygotowanie do instalacji

Home / Kotły kondensacyjne / PAKIET EVO GREEN 24 / Przygotowanie do instalacji

Przygotowanie do instalacji

Patrząc się na naszą starą kotłownię

piec1

bardzo cieszyliśmy się z żoną że stajemy przed wyzwaniem zmiany sposobu ogrzewania.

Przygotowanie do  instalacji nowego pieca zaczęliśmy od rozmowy z naszym sąsiadem który jest hydraulikiem. Uzmysłowił nam że zmiana ogrzewania węglowego na gazowe to nie taka prosta rzecz i wskazał jak za to się zabrać. Pierwszą sprawą była opinia kominiarza (160 zł), która dużo nam dała, bo po zbadaniu i przeczyszczeniu wszystkich kanałów wentylacyjnych, spalinowych i rozmowie z rzeczowym kominiarzem mieliśmy świadomość, które kanały nam będą potrzebne do wentylacji pomieszczenia, a który jako komin.Następnie projektant zasugerował podłączenie się przez wymiennik ciepła do starej instalacji (ponieważ znajdują się jeszcze w niej grzejniki żeliwne) i przeniesienie kotłowni do drugiego pomieszczenia ze względu na istniejąca już tam instalację gazową oraz lepsze podłączenia do komina. Kolejnym krokiem było zlecenie wykonanie dla naszego sąsiada – hydraulika potrzebnych rzeczy i tak:
– do komina wstawiliśmy wkład dwuścienny 80/125 wysokość 8 m koszt materiału 1300 zł plus robocizna 350 zł,

rura
– wykonanie wcinki w starą instalacje, przełożenie instalacji do sąsiedniego pomieszczenia zamontowanie wymiennika ciepła oraz nowej pompy koszt materiałów około 1000 zł plus robocizna 450 zł.

wymiennik
Chcąc zrobić wszystko na czysto postanowiliśmy z żoną odremontować pomieszczenie na nową kotłownię, co okazało się największym wyzwaniem , bo znalezienie budowlańca na „drobną robotę” w okresie letnim graniczyło z cudem, ale po miesiącu i tego dokonaliśmy. W sumie zamknęło się to dla nas kosztami:
– elektryk – nowa instalacja z uziemieniem w pomieszczeniu 300 zł robocizna z materiałami,
– dwie małe ścianki z glazury, nowe tynki, nowe drzwi, nowa wykładzina koszt około 1300 zł materiały plus 700 zł robocizna i 5 dni własnej pracy przy kuciu tynków i malowaniu ścian.
I tak z przygotowanym pomieszczeniem oczekiwaliśmy na montaż pieca.

kotło

Ostatnie wpisy
Skontaktuj się z nami:

Napisz wiadomość

Nie czytelne? Zmien teks. captcha txt
michał przygotowanie do instalacji