Uruchomienie

Home / Kotły kondensacyjne / Uruchomienie

Uruchomienie

Po montażu 20 sierpnia nastąpiło uruchomienie pieca. Instalator, który wykonywał montaż kotła wykonał także jego uruchomienie oraz udzielił krótkiego instruktażu odnośnie jego obsługi. Instruktaż polegał na pokazaniu jak nastawia się parametry pracy kotła: w obiegu ciepłej wody użytkowej oraz w obiegu c.o. Dosłowne uruchomienie kotła jak i zasobnika ciepłej wody użytkowej sprowadza się do wpięcia wtyczki do gniazda elektrycznego (zasobnik wyposażony jest w anodę magnezową i to właśnie ona potrzebuje zasilania energią), i przyciśnięcia przycisku ON/OFF. Parametry pracy nastawiamy przy użyciu dosłownie dwóch przycisków. Dla obiegu c.o. jest to „+” lub „-„ w zależności czy chcemy mieć wyższą temperaturę wody w instalacji. Dla ciepłej wody użytkowej nastawę temperatury  programuje się jednym pokrętłem ukrytym  pod klapką obudowy potwierdzając przyciskiem ok.
Obecnie kocioł pracuje tylko na potrzeby ciepłej wody, gdyż sezon grzewczy jeszcze się nie zaczął. Na początku ustawiłem temperaturę wody na 50 st C, jednakże była ona za wysoka i musiałem ją obniżyć do 41 st C. Taka temperatura zapewnia komfort użytkowy, a ilość ciepłej wody w zasobniku spokojnie wystarcza dla czteroosobowej rodziny. Elektroniczny wyświetlacz na korpusie kotła pokazuje w jakiej funkcji kocioł obecnie pracuje: czy na potrzeby ciepłej wody, czy na potrzeby centralnego ogrzewania oraz pokazuje także aktualne nastawy pracy kotła dla obiegu pracującego.

aris1aris4aris5aris3aris2

Ważne też jest zwracać uwagę na symbole błędów które występując powodują blokadę działania (przegrzanie, niskie ciśnienie wody, brak płomienia) wszystkie są opisane w instrukcji.

Ostatnie wpisy
Skontaktuj się z nami:

Napisz wiadomość

Nie czytelne? Zmien teks. captcha txt
1025_745_GENUS_PREMIUM_EVO_NORMALEIMG_0131-e1442048189602