Przygotowanie do montażu kotła

Przygotowanie do montażu kotła

Witam.

W dniu 08.09.2015r. o godzinie 18:00 odwiedził mnie Pan Andrzej – instalator i przedstawiciel firmy Ariston, który zapoznał się z dokumentacją techniczną oraz możliwością dokonania przebudowy instalacji gazowej w celu podłączenia kotła.

Po rozmowie z Panem Andrzejem dowiedziałem się, że adaptacja pomieszczenia wraz z przebudową instalacji jest bardzo skomplikowana i czasochłonna.

Nie zrażając się opinią instalatora zadeklarowałem, że wszystkie prace budowlane związane z przebudową wewnętrznej instalacji gazowej wraz z adaptacją  przewodu kominowego, według dokumentacji technicznej,  wykonam we własnym zakresie, na mój koszt w ciągu dwóch tygodni.

I tak oto, zakasałem rękawy i zabrałem się do pracy:

W pierwszej kolejności musiałem zdemontować już urządzoną kuchnię, ponieważ przedmiotowy kocioł wg. projektu i ekspertyzy kominiarskiej ma być zamontowany w pomieszczeniu kuchennym, a istniejący 25 letni podgrzewacz wody firmy TERMET 0089, aktualnie mieszczący się w łazience, ma być zlikwidowany wraz z istniejącą tam instalacją gazową.

Po zdemontowaniu szafek kuchennych rozpocząłem prace polegające na przebiciu się przez ścianki działowe w celu przeprowadzenia rury gazowej ø 22×1 oraz przekucia się do istniejącego przewodu kominowego o przekroju 140/140 mm i wysokości 20 m,  gdzie w jego szachcie będzie wprowadzona rura kwasoodporna ø 80 mm.

To znaczy, że spaliny będą się wydobywać przez rurę o ø 80 mm, a czerpanie powietrza do spalania będzie się odbywać z przestrzeni między rurą spalinową a ścianami komina.

W załączeniu  przedstawiam zdjęcia pomieszczenia gdzie aktualnie znajduje się podgrzewacz wody firmy TERMET oraz kuchnie przed demontażem i po demontażu szafek kuchennych.

Pozdrawiam!

Podgrzewacz wody w łazience

Kuchnia przed demontażemKuchnia po demontażu

Polecane wpsiy
Skontaktuj się z nami:

Napisz wiadomość

Nie czytelne? Zmien teks. captcha txt
1aris6