Eksploatacja

Witam wszystkich!
Korzystam z okazji, że siedzę przy kompie i robiąc coś zupełnie innego, sprawdzam wpisy na blogu, czy coś ciekawego się dzieje. A tu raczej spoko. Ale do rzeczy, chce poinformować Was, że mój kocioł na razie radzi sobie nieźle.

Fakt, że podgrzewa tylko ccw (oby jak najdłużej bez c.o.) i na razie się nie wysila, ale lokalizacja czujnika w zbiorniku jest na wysokości środka wężownicy górnej, czyli gdzieś w granicach 100 litrów ciepłej wody (zbiornik 300l). Czym to skutkuje? Otóż ciepło- jak wiadomo- idzie zwykle do góry, zatem gromadzi się pod górną dennicą zbiornika. Jeżeli zadałem temperaturę ccw 50 stopni C, to u góry zbiornika było ponad 70 stopni !!.

Musiałem wprowadzić korektę temperatury zadanej, i przy ustawieniu na 41 stopni, górna część zbiornika osiąga prawie 60 stopni. Zatem i tak za dużo. Przestawię temperaturę na minimalną możliwą, czyli 35 stopni i zobaczymy jak się zachowa woda w zbiorniku.

Z racji, że jeszcze pogoda jest słoneczna i solar cały czas chodzi, to analiza zużycia gazu jeszcze mija się z celem. Poczekamy zatem na szarą, pochmurną jesień:)

Ostatnie wpisy
Skontaktuj się z nami:

Napisz wiadomość

Nie czytelne? Zmien teks. captcha txt
718_z_Nuos_Evo_panel_z20150915_2018391