Jak postrzegam markę?

Home / Kotły kondensacyjne / Jak postrzegam markę?

Jak postrzegam markę?

Chwilę mnie nie było, ze względu na pomór w domu, choroby i inne zobowiązania, nie miałem nawet chwili by coś napisać.

Nie było jednak za bardzo o czym pisać. Nic się spektakularnego nie wydarzyło. Kocioł jak wisiał, tak wisi. Gra i buczy, grzeje i tylko czeka na stację uzdatniania wody. Jak pisałem we wcześniejszych wpisach, serwisant określił wodę jako twardą. Podjąłem próbę, aby zainstalować stację zmiękczającą, aby spełnić wymogi producenta. I tutaj zderzyłem się z rzeczywistością – do instalacji stacji, potrzeba znać skład chemiczny wody, twardość, zawartość manganu, żelaza. Zleciłem zatem próbę badania wody do labo i właśnie oczekuję na wyniki. Wówczas będę wiedział, czy zwykła stacja zmiękczająca uratuje sprawę, czy trzeba będzie szukać stacji ze złożem multi-coś tam, która jest droższa i mniej wydajna.

Dokształciłem się w tym temacie, bo nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje jeszcze w połowie roku.

Jedno, co poradziłbym wszystkim którzy biorą pod rozwagę instalację kotła kondensacyjnego, to policzeni wszystkich kosztów, wraz z kosztami ukrytymi. To są rzeczy, które mnie dopadły, a w sumie, nie byłem na nie przygotowany i wypadałoby aby ktoś o takich ewentualnych „prezentach od losu” informował np przy wyborze urządzania.

Koszty dodatkowe, przy kotle kondensacyjnym vs kocioł atmosferyczny, mniej oszczędny, starego typu

Kondensat Wysoka cena Duże wymagania jakości wody Potencjalna potrzeba instalacji stacji zmiękczania, około 2500-3000 Wkład do komina około 1500-1800 Niższe temperatury wody, dłuższy czas oczekiwania na ciepłą wodę Wg instalatorów, kocioł kondensacyjny jest obliczony na 8-10 lat i powiedziało mi to dwóch serwisantów. Szczerze powiedziawszy, nie brzmi to dobrze ;/ Może się okazać, że kwoty zaoszczędzone, posłużą na zakup nowego kotła po 8 latach eksploatacji, podczas gdy … komfort, eksploatacja, cisza, ekonomia Co wybrać? Każdy musi sobie chyba sam odpowiedzieć na to pytanie  Ceny serwisu wyższe
Kocioł atmosferyczny starego typu Cena nawet połowę niższa Brak określonych takich parametrów Brak dodatkowych inwestycji Brak dodatkowych inwestycji Szybciej uzyskana ciepła woda … gdy kocioł atmosferyczny, który wymagał u mnie serwisu, miał 23 lata i po dołożeniu do niego 300-400 PLN nadal by funkcjonował, bez gigantycznych nakładów. cena, bezobsługowy Co wybrać? Każdy musi sobie chyba sam odpowiedzieć na to pytanie  Tańszy serwis  

 

Na pewno jestem teraz większym optymistą jeżeli chodzi o markę Ariston. Wcześniej myliła mi się z Ardo i kiepskiej jakości sprzętem AGD. Jedno i drugie na A, a mam taką zasadę, że komputerów na A się nie kupuje. Trochę, w mojej świadomości tak wypadała marka Ariston. Gdzieś widziałem, jakieś przepływowe ogrzewacze wody elektryczne i na tym znajomość tych produktów się kończyła. Na pewno nie rozważałbym sam zakupu kondensatu od Aristona, przed konkursem właśnie ze względu na nieufność.

Widząc jednak zarówno, jak produkt wygląda, jak funkcjonuje, jak prezentuje się autoryzowany instalator oraz serwisant Aristona mogę śmiało polecić, z dozą nieufności – ze względu ma to, że nie nadstawię głowy do znajomych, po pół roku testu. Są podwaliny do dobrej współpracy, jest szansa, że wszystko będzie dobrze, bo tak się zapowiada. Cenowo – tez jest lepiej. Co zatem miałoby powstrzymać przed zakupem Aristona? Może buczenie wentylatora :)?

Ostatnie wpisy
Skontaktuj się z nami:

Napisz wiadomość

Nie czytelne? Zmien teks. captcha txt
Komin 1rariston-thermo-group