Montaż

Montaż

Montaż rozpoczął się 19 sierpnia o godz.8 rano. Po przyniesieniu przez instalatorów pieca Ariston Genus Premium Evo System 24 i zasobnika Ariston BCH 120 i wstępnych przymiarkach pojawił się pierwszy problem. Ponieważ najbardziej optymalnym ustawieniem by było żeby zasobnik znajdował się pod kotłem, ale ze względu na mniejszą wysokość pomieszczenia 220 cm i obniżony o 10 cm od sufitu wlot do do komina zasobnik nie mieścił się pod kotłem,

22

postanowiono zasobnik ustawić obok. Montaż na ścianie kotła nastąpił bardzo sprawnie wystarczyło dwa kołki.

2423

Po zawieszeniu kotła i ustawieniu zasobnika nastąpiło łączenie instalacji. Chcąc wykonać to jak najlepiej postanowiłem trochę dołożyć do standardu (około 2 tys. zł), żeby doposażyć i  wykonać instalację w „miedzi”.

Po 7 godzinach pracy instalatorom udało się spiąć całą instalację,  a resztę „wykończeniowych” robót postanowiliśmy razem z instalatorami przełożyć na jutro.

ari3ari2ari1

Dzień drugi.

20 sierpnia instalatorzy zaczęli pracę od 7.30 po napełnieniu instalacji wodą, spięciu komina, wykonaniu instalacji odprowadzenia kondensatu i ociepleniu rur  o godz 11.00 nastąpiło uruchomienie kotła .

ari23ari22

Po krótkim przeszkoleniu z obsługi kotła, muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem cichej pracy i prostej wręcz intuicyjnej obsługi kotła.

 

 

Polecane wpsiy
Skontaktuj się z nami:

Napisz wiadomość

Nie czytelne? Zmien teks. captcha txt
krzysztof montaż1025_745_GENUS_PREMIUM_EVO_NORMALE